Prislista Skidhyra 2026-2027

Erbjudande familjepaket!

2 vuxna, 1 barn under 16 år: 2 075 kr Familj med fler barn under 16 år betalar tillägg på 425 kr per barn (familjepaketet gäller nivå bas-medel 6-7 dagar)

Alpint – carving/snowboard

BARN,  0-7 år1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar8+ dagar
Slalompaket bas-medel15020526031036042535
Slalomskidor bas-medel12517021025529534030
BARN,  8-15 år1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar8+ dagar
Slalompaket bas-medel24033542050559069560
Twintippaket25538552061070080070
Slalompaket avancerad36049562574086596080
Slalomskidor/skor bas-medel18525032038544549540
Slalomskidor avancerad28040050559571083070
VUXEN, från 16 år1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar> 8 dagar
Slalompaket bas-medel32545059572085094080
Slalompaket avancerad44059075089010501250105
Slalompaket expert525700895106512501450120
Slalomskidor/skor bas-medel24535544553061570060
Slalomskidor avancerad35047060072084097080
Slalomskidor expert4105607208551000109095

Längd

BARN,  0-15 år1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar8+ dagar
Längdpaket21025531536541546545
Längdskidor/skor18021526031536039035
VUXEN, från 16 år1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar8+ dagar
Längdpaket vallningsfria27033541049558063055
Längdpaket skin-tech35041552062574081070
Längdpaket skate38048560072585094080
Längdskidor/skor vallningsfria21526032038545050040
Längdskidor skin-tech28033041550559065060
Längdskidor skate31039047558068075065
Turpaket vallfria m stålk35041051062073080070
Turskidor/skor vallfria m stålk30035045054064070060

Övrigt

 BARN/VUXEN1 dag2 dagar3 dagar4 dagar5 dagar6-7 dagar8+ dagar
Hjälm9011012014015017020
Stavar9011012014015017020
Ryggskydd9011012014516518525
Snöskor26531541551062070055
Fjällpulka enkel36043054064577085070
Fjällpulka dubbel38045057069081090075
Barnbärstol200      

 

Skidpaket – i alla paket ingår skidor, pjäxor, stavar och hjälm.